loading...
روستای الکترونیک زین آباد
روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 941 چهارشنبه 15 خرداد 1392 نظرات (0)

هوشمند سازی مدارس زین آباد بجستان
طرح هوشمندسازی برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و استفاده از فناوری نوین در آموزش و نیز ارتقای خدمات آموزشی، اجتماعی و فرهنگی به دانش آموزان صورت گرفته است.

تاثیرگذاری سیستم هوشمند در افزایش فرایند یادگیری نقش بسزایی دارد که امروزه به سادگی می‌توان دریافت که مواردی از قبیل تدوین استاندارد‌های جدید، پیدایش امکانات ویژه، سادگی و راحتی هر چه بیشتر در حوزه کاربری و ایجاد جذابیت‌های خاص در تکنولوژی تجهیزات کمک آموزشی، فضای کلاس‌های درس را به کلی تحت تأثیر قرار داده است.

در این راستا و در جهت دسترسی دانش آموزان زین آباد به تکنولوژی های روز ، به عنوان اولین روستا در استان هوشمند سازی مدرسه راهنمایی شهید حسینی زین آباد با خرید یک وایت برد هوشمند (پیشرفته ترین مدل روز در ایران) توسط خانواده شهید حبیب اله حسینی  به یاد پدر و مادر و برادر شهیدشان خریداری و نصب گردید.

اولین همایش توسعه پایدار با محوریت نقش فناوری های نوین و ICT در ایجاد فرایند توسعه پایدار 26 اردیبهشت ماه مصادف با آغاز هفته جهانی ارتباطات در شهرستان بجستان با حضور مسئولین کشوری و استانی و سرکنسولگری محترم جمهوری اسلامی افغانستان برگزار می گردد .


روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 1205 دوشنبه 19 فروردین 1392 نظرات (1)

مهاجرت روستاییان به شهرها را به دلیل نبود امکانات رفاهی از جمله مراکز بهداشتی درمانی، آموزشی و سوخت دانست که خوشبختانه با ورود گاز طبیعی به روستاها به ماندگاری روستاییان نقش بسیار موثری داشت.

در روزهای اخیر شاهد اتصال شبکه انشعاب گاز خانگی اهالی روستای زین آباد بودیم.که لازم می دانیم از مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی و اداره گاز شهرستان بجستان و فرمانداری که با پیگیری های خود شادی و خوشحالی را در ابتدای سالی که مزین به <حماسه اقتصادی و سیاسی> گردیده تشکر نماییم.

روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 645 دوشنبه 19 فروردین 1392 نظرات (0)

به منظور افزایش سطح بهره وری از فن آوری های نوین ارتباطی،  اینترنت پر سرعت در روستای زین آباد بجستان راه اندازی گردید.

امروزه با پیشرفت سریع ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از بدیهی ترین حقوق شهروندان بخصوص شهروندان تحصیل کرده جامعه دسترسی آسان به اینترنت با سرعت مناسب می باشد متاسفانه روستای زین آباد با وجود تعداد کثیری از دانشجویان ؛ معلمان ، دانش آموزان و افراد تحصیل کرده از این ابزار جوامع توسعه یافته محروم هست و اهالی این روستا به اجبار با صرف هزینه های بالا از اینترنت دایل آپ استفاده می کردند . اینترنت دایل آپ ابتدایی ترین شیوه اتصال به وب هست که در خیلی از کشورهای دنیا از رده خارج هست و حتی به نحوی که در لپ تاپهای جدید امکان وصل به شیوه دایل آپ به کل حذف گردیده است . که با توجه به پیگیری های دهیاری و شورای اسلامی روستا و همکاری آقای مهندس هنری ریاست محترم اداره مخابرات شهرستان بجستان امکان استفاده از اینترنت پرسرعت در این روستاها فراهم گردیده است.

از تمامی دوستان و هموطنان محترمی که مایل به تبادل لینک می باشند خواهشمند است ضمن اضافه نمودن لینک این سایت در وبلاگ یا سایت خود آدرس آن را برایمان ارسال تا در قسمت لینک دوستان آن را اضافه نماییم.   با تشکر

روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 525 چهارشنبه 14 فروردین 1392 نظرات (0)

مدیر پروژه توسعه پایدار روستایی خدمت‌رسانی به روستاها را ضربه زدن به تحریم‌های بین‌المللی دانست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، نوید کمالی در نشست هم‌اندیشی و بررسی الزامات "توسعه پایدار روستایی" که شب گذشته در روستای زین‌آباد شهرستان بجستان برگزار شد، اظهار کرد: پیشینه و واژه گفتمان توسعه بسیار وسیع و تاریخی بوده و دارای قدمتی برابر با تغییرات طبیعی و اجتماعی در سطح جهان است.

وی با بیان اینکه در ابتدا، بحث توسعه بیشتر با اصطلاح تکامل و پیشرفت همراه بود، افزود: اما در سال‌های جاری و با توجه به گفتمان و رویکرد رهبر معظم انقلاب در اسلامی‌سازی و بومی‌سازی فرآیند پیشرفت و توسعه، در کشور شاهد نگاه متفاوتی به این مقوله هستیم.

بنیان‌گذار توسعه فناوری اطلاعات در روستاهای محروم استان با بیان اینکه امروزه با توجه به تحریم‌های بین‌المللی و تلاش دشمنان در منحرف ساختن مسیر انقلاب اسلامی لازم است توجه ویژه‌ای به حوزه توانمندسازی تولید و سرمایه‌های ملی گردد، گفت: خوشبختانه شاهد هستیم رهبر انقلاب هر ساله با مطرح ساختن نامی برای سال گفتمان آن سال را نیز تبیین می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه در سال جاری که مزین به نام "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" است باید با نهایت تلاش درصدد پیشبرد اهداف انقلاب باشیم، اضافه کرد: در حوزه توسعه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور در تلاش هستیم نخستین مرکز "آموزش و تحقیقات توسعه پایدار روستایی" را منطبق بر آموزه‌های اسلامی و استانداردهای ملی و جهانی به عنوان الگویی موفق از ایجاد فرآیند پیشرفت و توسعه پایدار روستایی ایجاد کنیم.

این محقق و پژوهشگر عرصه فناوری اطلاعات و محرومیت‌زدایی با بیان اینکه راهبردهای صحیح و خردمندانه رهبر انقلاب، زمینه را برای تحول و توسعه پایدار در کشور آماده کرده است، تصریح کرد: امروزه منظور از كارهاى زيربنايى، پروژه‌های سخت‌افزاری مانند سد، پل، كارخانه و جاده نیست بلكه منظور آغاز جنبش نرم‌افزاری، بروز استعدادهاى جوانان كشور و رسيدن به اين معناست كه دانایی‌محوری، در چهارچوب معارف اسلامی، قدرت‌بخش است.

وی ادامه داد: مرکز آموزش و تحقیقات توسعه پایدار روستایی و پژوهشکده توسعه پایدار روستایی، مرکزی برای  تبدیل علم به عمل در یک چهارچوب کاملا بومی و ملی  است لذا تعریف‌کننده راهبردهایی خواهد بود که منجر به الگوسازی از روستاهای ایران برای سایر ملل خواهد شد.

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران ابراز امیدواری کرد: امسال سال آغاز جنبش نرم‌افزاری و  بروز استعدادهاى جوانان كشور در عرصه محرومیت‌زدایی از روستاها باشد.


روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 610 چهارشنبه 14 فروردین 1392 نظرات (0)

رییس شورای اسلامی نخستین روستای الکترونیک خراسان رضوی، همدلی و مشارکت عمومی را زمینه‌ساز تحقق "توسعه پایدار روستایی" عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، حسن حسینی در نشست هم‌اندیشی و بررسی الزامات "توسعه پایدار روستایی" که شب گذشته در روستای زین‌آباد شهرستان بجستان برگزار شد، بر لزوم جلب مشارکت شهروندان در فرآیند توسعه پایدار روستایی در زین‌آباد، به عنوان محور و الگوی توسعه در روستاهای مناطق محروم کشور تاکيد کرد.

وی ادامه داد: در راستای تبدیل زین‌آباد به یک الگوی ملی و بین‌المللی، به مشارکت حداکثری شهروندان و نخبگان نیاز داریم.

حسینی با بیان اینکه شوراي اسلامي روستا از مهم‌ترین نهادهاي فعال در هر روستاست که قدرت خود را از اعتماد و مشارکت مردم به دست آورده است، اظهار کرد: شورای اسلامی روستای زین‌آباد در سال‌های اخیر با همدلی و تلاش بی‌وقفه توانسته است خدمات بی‌شماری را در سطح روستا به شهروندان ارائه نماید.

وی خاطرنشان کرد: امروز که به دنبال تحقق شعار توسعه پایدار و عملی‌سازی گفتمان رهبر حکیم انقلاب در عرصه پیاده‌سازی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و توسعه پایدار روستایی هستیم باید همت مضاعفی را در کنار همدلی به کار بندیم.

رییس شورای اسلامی نخستین روستای الکترونیک استان تصریح کرد:  ایجاد مرکز آموزش و تحقیقات توسعه پایدار روستایی از یک سو می‌تواند زمینه‌ساز توسعه پایدار زین‌آباد شده و از سوی دیگر عاملی برای تدوین دستاوردهای این روستا و نشر آن‌ها در سایر روستاها و مناطق محروم کشور باشد.

وی با اعتقاد بر اینکه شهروندان این روستا ثابت کرده‌اند که در اوج محرومیت‌ها و خشکسالی‌های پی‌در‌پی باز هم می‌توان فرآیند توسعه و پیشرفت را در روستا حفظ کرد، افزود: امروزه با وجود خشکسالی‌های پی‌در‌پی باز هم به دلیل همت مضاعف کشاورزان این روستا، زین‌آباد قطب تولید محصولاتی از جمله نعناع و زعفران در شهرستان است.

حسینی اظهار کرد: امیدوارم در سال "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" مردم زین‌آباد بتوانند در عرصه مشارکت حداکثری حماسه‌ساز بوده و الگویی برای سایر روستاهای کشور باشند.

همدلی شهروندان و دولت، زمینه‌ساز رشد اقتصادی در روستاهاست

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، دهیار نخستین روستای الکترونیک خراسان رضوی نيز در ادامه اين نشست گفت: همدلی شهروندان و دولت زمینه‌ساز رشد اقتصادی در روستاهاست.

رمضان‌علی حسینی عنوان کرد: روستای زین‌آباد به عنوان دهستان بخش مرکزی شهرستان بجستان، با سابقه چند صد ساله، امروزه درصدد ایجاد تحولی بزرگ در عرصه توسعه مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور است لذا باید با جذب مشارکت مسوولان و شهروندان زمینه‌ساز تحقق این آرمان شد.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار، فرآيندی اجتماعی و اقتصادی است و براي رسيدن به آن در شرايط زندگي روستايي، بايد با دانایی‌محوری عمل كرد، افزود: قبل از هر چيزي بايد فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی را در روستاها آغاز کرد که این جلسات هم‌اندیشی، حرکتی هوشمندانه و قابل تقدیر است.

حسینی با تاکید بر اینکه در مناطق روستايي، با توجه به طبيعت پراكنده سكونت‌گاهي و کمبود اعتبارات و منابع مالی، اغلب فعالیت‌های مربوط به توسعه، نياز به نوعي فعاليت جمعي ومشاركت عمومی دارد، خاطرنشان کرد: توسعه پایدار زمانی محقق خواهد شد که روحيه همكاري و تعاون بين روستاييان تقویت شود.

وی ادامه داد: برای جلوگيري از رانش و فرسايش نيروي انساني و مهاجرت از روستا، بايد مشکلات مردم روستا حل و زندگي رضايت‌مندانه‌تري نسبت به زندگي فعلي‌ برای آنان تضمين شود؛ همچنین ابعاد زندگي روستايي از قبيل ابعاد فرهنگي، اجتماعي و معنوي توسعه یابد و كيفيت زندگي در روستا چه از نظر مادي و چه معنوي بالا رود.

دهیار روستای زین‌آباد با تاکید بر اینکه توسعه پایدار روستایی زمانی محقق می‌شود که روستایی به چشم‌انداز پیشرفت و توسعه روستایی خود افتخار کند، گفت: خوشبختانه زین‌آباد، به عنوان یک روستای همیشه پیشگام و پیشرو در حال تدوین چشم‌انداز توسعه پایدار خود در افق 1404 جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب بیانات رهبر معظم انقلاب است.

 وی با بیان اینکه دهیاری همیشه در تلاش بوده است که روحيه اعتماد به نفس، نوآوري و خوداتكايي بيشتري در زین‌آباد ايجاد شود تا در فرآیند ایجاد توسعه پایدار همیشه الگویی برای سایر مناظق محروم و کمتر توسعه‌یافته باشد، افزود: در اين رابطه در گام اول حمایت و جذب بیش از 200 کارشناس و متخصص عضو هیات علمی و راه‌اندازی "مرکز و پژوهشکده توسعه پایدار روستایی" برای اولین بار در کشور می‌تواند در صورت حمایت نخبگان و صاحب‌نظران، نقطه عطفی در توسعه زین‌آیاد و سایر روستاهای محروم کشور باشد.

روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 637 چهارشنبه 14 فروردین 1392 نظرات (0)

کارآفرین نمونه بجستانی کارآفرینی را کلید خلق حماسه اقتصادی بیان کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، محمود علائی در نشست هم‌اندیشی و بررسی الزامات "توسعه پایدار روستایی" که شب گذشته در روستای زین‌آباد شهرستان بجستان برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با نام‌گذاری سال جدید به عنوان سال "حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی"، تاکید دوباره‌ای بر نقش کلیدی مردم در جمهوری اسلامی ایران به عنوان ایجادکنندگان تحول و پیشرفت اقتصادی در شرایط تحریم داشتند چراکه بدون مشارکت حداکثری ملت ایران در فرآیندهای اقتصاد مقاومتی، خلق حماسه اقتصادی ممکن نخواهد بود.

وی با بیان اینکه لازم است برای خلق حماسه اقتصادی، مردم بیش از گذشته نقش‌آفرینی داشته باشند، افزود: حضور گسترده کارآفرینان و تولیدکنندگان  با روحیه جهادگونه می‌تواند زمینه‌ساز خلق حماسه اقتصادی و افزایش توان و اقتدار ایران عزیز گردد.

صادر کننده نمونه بجستانی در عرصه تجهیزات اکتشاف و بهره‌برداری از معادن خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که دشمنان تحریم‌های روزافزونی علیه ملت ایران اعمال می‌کنند، باید بیش از پیش از تمامی توانایی‌ها و ظرفيت‌ها برای مقابله با این فشارها در سال "حماسه سياسي حماسه اقتصادي " بهره برد.

وی توجه به اقتصاد مقاومتی، تکیه بر دانش و فناوری بومی، توجه و حمایت از تولید ملی، فرهنگ‌سازی در مصرف تولیدات داخلی، کیفی‌سازی محصولات توليد ملي و ساماندهی بازار پولی کشور را از جمله مولفه‌هایی برشمرد که در خلق حماسه اقتصادی باید از سوی مدیران ، مسوولان و ملت همیشه در صحنه ایران  مورد توجه قرار گیرد.

علائی با بيان اينكه كشورهاي توسعه نيافته، نتوانسته‌اند بين صنعت، تجارت و کارآفرین هماهنگي ايجاد كنند، تصریح کرد: تجربه جهانی ثابت کرده است اغلب ملت‌هایی كه از قافله توسعه عقب مانده‌اند، كشورهايي هستند كه نتوانسته‌اند بين صنعت، تجارت و کارآفرین خود ارتباط و هماهنگي لازم را ايجاد كرده و در جهت  هم‌افزایی این سه مولفه گام بردارند.

وی ادامه داد: شهرستان بجستان به دلیل برخورداری از منابع طبیعی از جمله معادن مرغوب سنگ در سطح جهان شناخته شده است اما تا پیش از این تمام تجهیزات کشف و بهره‌‎برداری از این معادن، از کشورهای اروپایی وارد کشور می‌شد؛ امروز به لطف خداوند منان، با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی و بومی و بهره‌گیری از استراتژی‌های توسعه ایران و الگو قرار دادن بیانات رهبر انقلاب توانسته‌ایم بخش عظیمی از وابستگی به تجهیزات برش و بهره‌برداری از معادن تولیدشده در غرب را برطرف نماییم و با تولید انبوه تجهیزات بهره‌برداری از معادن، آن‌ها را به کشورهای متعددی از جمله افعانستان، پاکستان، تاجیکستان، هند و چین صادر کنیم.

روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 595 یکشنبه 11 فروردین 1392 نظرات (0)

دو ميليون نسخه از اولين نرم‌افزار "آموزشي راهنمايي و رانندگي" كشور، نوروز امسال در مبادي جنوبي خراسان رضوي توزيع شد.

نويد كمالي، عضو انجمن علمي تجارت الکترونيک ايران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، با اعلام اين خبر اظهار كرد: با توجه به حجم بالاي ترددها در جاده‌هاي استان به ويژه در ايام نوروز، حجم تصادفات جاده‌اي در محورهاي مواصلاتي استان افزايش مي‌يابد كه طراحي و توزيع نرم‌افزار "آموزشي راهنمايي و رانندگي" با هدف ارتقاي ايمني سفرهاي جاده‌اي، بازخواني و به‌روز رساني اطلاعات مربوط به علايم راهنمايي و رانندگي و فرهنگ‌سازي رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي گرفت.

وي خاطرنشان كرد: اين نرم‌افزار در نوروز امسال، در شهرستان بجستان و روستاي الكترونيك زين‌آباد، بين چهار ميليون مسافر كه از مبادي جاده‌اي جنوب استان وارد مي‌شدند، به صورت رايگان توزيع شد.

اين پژوهشگر حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات اظهار كرد: به دليل اينكه بيشتر مسافران از تلفن همراه استفاده مي‌كنند، نرم‌افزار "آموزشي راهنمايي و رانندگي" ويژه تلفن همراه و سيستم‌عامل اندرويد طراحي شد.

وي در خصوص انتخاب سيستم‌عامل اندرويد براي اجراي اين نرم‌افزار با بيان اينكه بيش از 70 درصد از تلفن‌هاي همراه در جهان مبتني بر اين سيستم‌عامل است، گفت: سيستم‌عامل اندرويد در ايران نيز طرفداران بسياري دارد و بسياري از تلفن‌هاي همراه هوشمند توليد داخل نيز مبتني بر اين سيستم‌عامل است.

كمالي تصريح كرد: نرم‌افزار "آموزشي راهنمايي و رانندگي" حاوي تمام بخش‌هاي كتاب آيين‌نامه راهنمايي و رانندگي است و حتي نمادها و نشانه‌هاي اين كتاب را نيز شامل مي‌شود.

وي‌ عنوان كرد: پس از نصب اين نرم‌افزار بر روي تلفن همراه،‌ فرد مي‌تواند آزمون‌هاي مختلف طراحي شده در اين نرم‌افزار را انجام دهد و در نهايت كارنامه‌اي به وي ارائه خواهد شد.

عضو جامعه جهاني ISOC با اشاره به اينكه نرم‌افزار "آموزشي راهنمايي و رانندگي" با مشاركت فرماندهي راهنمايي و رانندگي استان خراسان رضوي طراحي شده است، افزود: طراحي اين نرم‌افزار توسط شركت فناوري فرين‌ايده صورت گرفت.

كمالي خاطرنشان كرد: علاقمندان مي‌توانند اين نرم‌افزار را از طريق پورتال راهنمايي و رانندگي خراسان رضوي دريافت كنند.

روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 650 یکشنبه 11 فروردین 1392 نظرات (1)

در راستای تسهیل عضویت پژوهشگران و صاحب نظران عزیز در سرتاسر ایران اسلامی از شما دعوت می گردد تا فرم ثبت نام در مرکز آموزش و تحقیقات توسعه پایدار روستایی ایران و پژوهشکده توسعه پایدار روستایی را از آدرس زیر دریافت و پس از تکمیل به دبیرخانه ارسال نمایید .


دورنگار یکپارچه جهت دریافت نظرات و پیشنهادات و دریافت فرم های عضویت : 


دورنگار : 89781562-021

روابط عمومی و امور بین الملل : 09154452724       <<<دانلود فرم ثبت نام>>>


تعداد صفحات : 5

درباره ما
Profile Pic
اولین روستای الکترونیک استان خراسان رضوی در بهمن ماه 1390 با پیام دکتر علی اکبر جلالی پدر توسعه فناوری اطلاعات کشور در کنگره بزرگداشت شهدای روستای زین آباد شهرستان بجستان راه اندازی شد .
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 50
 • کل نظرات : 18
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 12
 • آی پی امروز : 30
 • آی پی دیروز : 63
 • بازدید امروز : 329
 • باردید دیروز : 1,632
 • گوگل امروز : 9
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 1,961
 • بازدید ماه : 6,044
 • بازدید سال : 46,324
 • بازدید کلی : 228,502