loading...
روستای الکترونیک زین آباد
روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 592 دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

در مراسم اختتامیه جشنواره برای نخستین بار در کشور از سوی کشاورزان زین آبادی بخشی از محصول اولیه نعنا به عنوان زکات مستحبی به کمیته امداد امام خمینی شهرستان بجستان اهدا شد.

در طول برگزاری این جشنواره بصورت نمادین مقداری نعنا به کمیته امداد امام خمینی در قالب طرح ذکات مستحبی اهدا شد.

سرپرست مرکز پژوهش های راهبردی شورای اسلامی بجستان با اشاره به این طرح گفت: یکی از اولویت‌های نظام اسلامی ترویج گفتمان‌های اسلامی در قالب مسائل فرهنگی و اجتماعی است لذا موضوع با اهمیت ذکات به عنوان یک مطالبه قرآنی جز برنامه‌های این جشنواره قرار گرفت.

نوید کمالی گفت: ایام اردیبهشت ماه نخستین فصل برداشت محصول نعنا در شهرستان بجستان است لذا بر آن شدیم با همت شورای اسلامی روستای زین آباد برای نخستین بار در قالب شکرانه و ذکات مستحبی کشاورزان را به پرداخت ذکات تشویق و ترغیب کنیم.

مشاور بخشداری مرکزی بجستان افزود: خوشبختانه با مشارکت کمیته امداد امام خمینی در شهرستان بجستان شاهد اجرای موفق این برنامه در جشنواره نعنا بودیم و امیدواریم که این طرح و این فرهنگ بیش از این در سطح جامعه اسلامی ما نهادینه شود.

جشنواره نعنا برای نخستین بار در کشور و در روستای زین آباد شهرستان بجستان برگزار شد.

روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 564 دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 نظرات (1)

یادمان دانش آموز نخبه زین آبادی رونمایی شد

سرپرست مرکز پژوهش های راهبردی شورای اسلامی بجستان با معرفی این المان گفت: در سال 2014 شاهد بودیم که یک دانش آموز روشن دل و دوازده ساله زین آبادی توانست با شرکت در المپیاد جهانی محاسبات ذهنی تحت عنوانUCMAS با پشت سر گذاشتن صدها رقیب دیگر به مقام دوم جهان دست یابد.

نوید کمالی افزود: با توجه به خشکسالی‌های منطقه و فشارهای اقتصادی بیشتر دانش آموزان جذب بازارهای آزاد می شوند از این رو ترک تحصیل در حال تبدیل شدن به یک معضل فرهنگی و اجتماعی است از این رو توسط اعضای محترم شورای اسلامی روستای زین آباد تصمیم گرفته شد تا با طراحی یک المان فرهنگی و نصب آن در مرکز روستا زمینه برای الگو سازی برای سایر دانش آموزان زین آباد مهیا گردد .

مشاور بخشدار مرکزی بجستان با اشاره به همت بالای این دانش آموز روشن دل گفت: اگر ما بتوانیم با معرفی این گونه نخبه های علمی و فرهنگی در هر منطقه الگو سازی صحیح داشته باشیم در واقع زمینه را برای تکریم علم و فرهنگ مهیا نموده ایم .

روابط عمومی روستای الکترونیک زین آباد بازدید : 565 دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 نظرات (0)

حبیب‌الله فاطمی‌نژاد دهیار روستای زین آباد در مراسم افتتاحیه جشنواره که با حضورفرماندار، امام جمعه و ریاست موسسه تحقیقات حجامت ایران در استان خراسان رضوی برگزار شد گفت: توسعه مبتنی بر مشارکت مردمی می‌تواند راه‌گشای حل مشکلات و کاستی‌های جامعه شود از این رو برگزاری این جشنواره با محوریت محصول نعنا فرصتی برای توسعه اقتصادی منطقه است.

در ادامه این برنامه فرماندار بجستان گفت: شکل دهی یک جشنواره مردمی مبتنی بر مشارکت مردمی با هدف توسعه فرهنگی و اقتصادی روستا یک افتخار برای شهرستان بجستان است.

حسین جمشیدی افزود: اگر با نگاهی واقع بینانه به مسائل اقتصادی کشور نگاه کنم در می یابیم که ریشه حل مشکلات در بازپروی توانمندی‌های ملی و بومی است زیرا کشور ما به عنوان یک تمدن پیشرو اثبات کرده است که در اوج تحریم‌ها می تواند به رشد و بالندگی خود ادامه دهد.

لزوم تجهیز کشاورزان به دانش روز فرآوری نعنا

فرماندار بجستان با اشاره به اهمیت حمایت از کشاورزان منطقه و بطور خاص نعنا کاران زین آبادی گفت: امروز معرفی محصول نعنا به عنوان یک محصول استراتژیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا امروزه نعنا تنها به عنوان یکی چاشنی غذایی مطرح نیست بلکه فراورده‌های متعدد دارویی از این محصول قابل بهره‌برداری است لذا باید با تجهیز کشاورزان به دانش روز آنها را به سوی افزایش ارزش افزوده محصول نعنا سوق داد.

سرپرست مرکز پژوهش‌های راهبردی شورای اسلامی بجستان در ادامه جشنواره نعنا گفت:‌ برگزاری این جشنواره در واقع پیگیری تحقق منویات رهبر حکیم انقلاب در عرصه اقتصاد مقاومتی است زیرا با وجود بیش از 15 سال خشکسالی در منطقه امروز نعنا به عنوان تنها منبع درآمد کشاورزان منطقه مطرح است و نیاز دیده شد تا با برگزاری یک رویداد ویژه به اهمیت این موضوع در حفظ و توسعه اقتصاد منطقه پرداخته شود.

نوید کمالی افزود: اقتصاد مقاومتی در واقع تجلی رویش از درون جامعه است زیرا جامعه با تکیه بر توانمندیهای داخلی خود باید مسیر رشد و تعالی را طی کند.

مشاور بخشداری مرکزی بجستان با اشاره به خام فروشی محصولات کشاورزی از جمله نعنا گفت: امروز کشوری مانند هندوستان با تولید سالیانه بیش از 15 هزار تن نعنا تنها به فروش 3 هزار تن محصول فراوری نشده نعنا می پردازد و مابقی را با بهره گیری از دانش روز تبدیل به داروهای متنوع و پرکاربرد می کند که منجر به ارز آوری فراوان برای آن کشور می شود.

وی ادامه داد: در سال 2012 هر گرم روغن نعنا در حدود 3 الی 4 دلار به فروش می رسید و این در حالی است که در مدت مشابه در داخل کشور هر کیلو نعنای با کیفیت با قیمتی کمتر از 10 هزار تومان به فروش می رسیده است.

نمایش قابلیت های بجستان در حوزه کشت نعنا

وی با اشاره به دانش برند سازی در حوزه اقتصاد و بازاریابی افزود: این جشنواره با این هدف شکل گرفت تا برای کشاورزان فرصتی ایجاد شود که قابلیتهای خود در حوزه توسعه کشت محصول نعنا به نمایش بگذارند.

وی گفت: امیدوارم با همکاری مسئولان شهرستان، شاهد ثبت نام و فرایند کشت نعنا به عنوان محصول ویژه و میراث معنوی شهرستان بجستان و روستای زین آباد باشیم.

در بخش دیگری از این برنامه دکتر محمد رضا کریمی فرزقی به عنوان ریاست موسسه تحقیقات حجامت ایران در استان خراسان رضوی گفت: تمام اتفاقات و حوادثی که در عالم رخ می‌دهد دو عامل دارد آن کسی که این وقایع را به وجود می‌آورد و کسانی که آن را تداوم می‌دهند و نگهداری می‌کنند.

وی افزود: طب اسلامی سنتی نیز میراثی ماندگار از منابع موثق دینی و الهی ماست از این رو مراجعه به طب سنتی ریشه در باورهای قلبی ما دارد.

کریمی گفت: بازگشت به طب سنتی از این رو است که طب مدرن با توجه به داشتن کلیه امکانات علمی ناتوان از پاسخگویی و درمان بسیاری از بیمارها است.

مدیر موسسه تحقیقات حجامت استان خراسان رضوی گفت: بطور مثال امروز داروهای متنوعی با برندهای غربی روانه بازار مصرف می شوند ولی متاسفانه تمام آنها ، فراورده های از نعنا هستند.

وی اظهار داشت: با توجه به کیفیت بالای محصول نعنای منطقه درصورت وجود حمایتهای سازمانی می توان با آموزش کشاورزان منطقه برای فراوری دارویی گیاه نعنا پرداخت.

این متخصص طب سنتی گفت: امیدوارم طب سنتی بتواند به عنوان یک مکتب فرهنگی و اجتماعی به زمینه را برای شکل گیری اقتصاد درمانی مبتنی بر گیاهان دارویی در این منطقه از کشور مهیا سازد.

اهدای تندیس بلورین جشنواره نعنا به نخبگان

در پایان این برنامه سه تندیس بلورین نخستین جشنواره نعنا به نخبگان زین آبادی اهدا شد

در این بین دانش آموز دوازده ساله دبستانی آقای علی اصغر حسن پور روشن دل با تشویق ویژه مسئولین و حاضرین جلسه روبرو شد زیرا در سال اخیر توانسته است با شرکت در رقابت بین المللی محاسبات ذهنی در کشور مالزی به مقام دوم جهان دست پیدا کند .

در این مراسم با حضور مسئولین اداری و انتظامی شهرستان بجستان المان یادبود مسابقات جهانی محاسبات ذهنی توسط فرماندار شهرستان بجستان رونمایی شد و فرماندار در حین اهدای تندیس این دانش آموز نخبه زین آبادی با اشاره به همت مضاعف او ، وی  الگویی برای سایر شهروندان و مسئولان بجستان معرفی کرد.

برای نخستین بار در کشور و منطقه شرق ایران شورای اسلامی بجستان در راستای عملیاتی نمودن آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی مندرج در سند ملی چشم انداز 1404 خورشیدی و افزایش بستر های خدمت رسانی به شهروندان و بهره گیری بیش از پیش از سرمایه های انسانی و اجتماعی این شهر مبتنی بر جدیدترین  الگوهای جهانی توسعه شهری ، جناب آقای مهندس نوید کمالی از سوی شورای اسلامی بجستان به عنوان " مشاور فناوری اطلاعات  و ارتباطات " و سرپرست تشکیل و تاسیس " مرکز پژوهشهای راهبردی شورای اسلامی بجستان " و " گروه مشاوران جوان شهرداری بجستان " منصوب شد .

مهندس نوید کمالی در گفتگوی اختصاصی با "بجستان نیوز" با تاکید بر افزایش نقش رسانه های عمومی و خبری در افزایش تعاملات شهروندان و مسئولین  با بیان اینکه راهبرد نوین  شورای اسلامی بجستان بهره گیری از توان علمی و فنی متخصصان بومی در ارائه خدمات کمی و کیفی بیشتر به شهروندان بجستانی است تاکید کرد :

شهروندان بجستان به زودی شاهد تبدیل شدن بجستان به قطب خلاقیتهای شهری و تحقق شهر هوشمند خواهند بود .

سرپرست مرکز پژوهشهای راهبردی شورای اسلامی بجستان در ادامه اضافه کرد :

اعضاء جدید شورای اسلامی محور تحول مدیریت شهری بجستان هستند و با تاکیدات موکد منتخبین شهر طرحهای نوین و جدیدی در دست اجرا است که انشاءالله در دهه فجر موجبات عزت و افتخار شهرستان بجستان را فراهم خواهد آورد.

نوید کمالی در ادامه با بیان بخشی از جزییات برنامه های در حال اجرا اعلام داشت که :

با توجه به اولویتهای شورای اسلامی بجستان مبنی بر بهره گیری از توان متخصصان بومی در فرایند های مدیریت و توسعه شهری بجستان و ایجاد ارتباط و تعامل مستقیم بین مسئولین و شهروندان در نخستین گام مرکز پژوهشهای راهبردی شورای اسلامی بجستان با توجه به مدلهای موفق کشور از جمله مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ، مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری ، مرکز مطالعات و برنامه ریزی های شهر تهران و مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر مشهد تاسیس و نهادینه سازی خواهد شد .

البته با توجه به تجربیات ملی و بین المللی ما ، مدل مرکز پژوهشهای راهبردی شورای اسلامی بجستان یک مدل چند بعدی ، کامل و منطبق بر خرد جمعی و قابل ارائه به مجامع بین المللی توسعه و خلاقیت شهری خواهد بود .

 

مهندس کمالی در ادامه به تشریح اقدامات آتی خود در مسئولیت محوله از سوی شورای اسلامی بجستان پرداخت :

 

انشاءالله پس از شکل دهی هسته مرکزی مرکز پژوهشهای راهبردی شورای اسلامی بجستان و تشکیل کمیسیون های تخصصی این مرکز با حضور نخبگان و متخصصان ملی و محلی ، مراحل شکل دهی گروه مشاوران جوان شهرداری بجستان با حمایت شهردار محترم بجستان آغاز خواهد شد .

 

 گروه مشاوران جوان شهرداری بجستان محفلی برای حضور و فعالیت علمی و پژوهشی جوانان نخبه بجستانی با تخصصهای مرتبط با حوزه مدیریت و برنامه ریزی شهری خواهد شد .

 

سرپرست گروه مشاوران جوان شهرداری بجستان اضافه کرد :

خوشبختانه با حضور و حمایت شهردار و شورای اسلامی بجستان در کمتر از یک سال بستر لازم برای تبدیل شدن بجستان به قطب توسعه و تحول شهری منطقه را مهیا خواهم نمود .

 

کمالی در پایان خاطر نشان کرد :

توسعه ملی و منطقه ای تنها با وجود وفاق و همدلی بین مسئولین و شهروندان محقق خواهد شد و خوشبختانه بجستان با حضور پرتلاشترین نماینده عالی دولت در شهرستان و بخش مرکزی ظرفیت تبدیل شدن به الگوی توسعه شرق کشور را دارد که در این راه از حمایتهای فراوان فرماندار و بخشدار محترم بجستان تشکر می نمایم . 

درخشش خاموش یک دانش آموز روشن دل زین آبادی در نوزدهمین المپیاد محاسبات ریاضی کار با چرتکه در کشور مالزی.

این دانش آموز علی اصغر حسن پور، زین آبادی ساکن تهران می باشد ، که توانست در بین 5000 دانش آموز از سراسر جهان مقام دوم را کسب کند.
ما نیز به نوبه خود این افتخار بزرگ را به تمامی زین ابادیها و بجستانیها و خانواده ایشان تبریک عرض می کنیم.


http://iransepid.ir/News/1655.html

http://ucmas.ir/?checked=rnd11sec


 مراسم پرفیض دعای توسل امشب 92/7/16  درمحل گلزار شهدای روستای زین آباد شهرستان بجستان بعد از نماز مغرب و عشا برگزار شد.

به گزارش بجستان نیوز، مراسم معنوی و پرفیض دعای توسل با حضور مسئولین، فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده های شاهد و ایثارگر و مردم متدین و مومن روستای زین آباد از توابع شهرستان بجستان در گلزار شهدا این روستا برگزار شد در این محفل نوران حضور پرشور جوانان در کنار سالمندان نشان از صمیمیت و نزدیکی جوانان و سالمندان را نشان می دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمين ایزدی امام جمعه محترم شهرستان بجستان در سخنانی درباره مقام شهدا با ذكر حديثی، گفت: پيامبر اكرم(ص) فرمودند «انسان با دو دليل می‌تواند به قرب و خودسازی برسد اول مربی و تربيت‌كننده نفس خود باشد و دوم دل از تعلقات دنيای بر كند» و شهدا به عينه هر دو خصوصيت را در وجود خود داشتند تا به كمال و قرب الهی رسيدند.

مراسم با قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) و دعای فرج امام زمان (عج) پایان یافت.

تعداد صفحات : 5

درباره ما
Profile Pic
اولین روستای الکترونیک استان خراسان رضوی در بهمن ماه 1390 با پیام دکتر علی اکبر جلالی پدر توسعه فناوری اطلاعات کشور در کنگره بزرگداشت شهدای روستای زین آباد شهرستان بجستان راه اندازی شد .
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 50
 • کل نظرات : 18
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 12
 • آی پی امروز : 30
 • آی پی دیروز : 63
 • بازدید امروز : 328
 • باردید دیروز : 1,632
 • گوگل امروز : 9
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 1,960
 • بازدید ماه : 6,043
 • بازدید سال : 46,323
 • بازدید کلی : 228,501